Apartamenty Omega Lake w Olsztynie

Apartamenty Omega Lake w Olsztynie sposobem na zyski przewyższające inflację

 

Nieruchomości mogą być dobrą lokatą kapitału w średnim i dłuższym okresie. Jednak wymagają przemyślanego podejścia. Podstawą jest wybór perspektywicznego obiektu, na który będzie popyt ze strony różnych grup odbiorców. Te wymagania spełnia wznoszona nad jeziorem Ukiel inwestycja o nazwie Apartamenty Omega Lake w Olsztynie.

 

Inflacja w Polsce osiągnęła poziomy niewidziane od połowy lat 90. Również w wielu innych krajach, także zachodnich, tempo wzrostu cen bije w tym roku maksima wyznaczone przed 30-40 laty.

Zdaniem wielu analityków podwyższona inflacja pozostanie z nami na dłużej, co będzie negatywnie wpływać na stan oszczędności. Będą one coraz mniej warte. W co lokować wolne środki, żeby ochronić je przed tym negatywnym procesem?

Zysk z inwestowania w nieruchomości

 

Wszystko zależy od wielkości kapitału, indywidualnych preferencji oraz horyzontu czasowego, jaki przyjmiemy. W przypadku dużych środków, które nie będą nam potrzebne w perspektywie przynajmniej kilku-kilkunastu lat warto rozważyć inwestycje w nieruchomości. Dlaczego?

Dane z wielu źródeł (OECD, Federal Reserve Economic Data, Bank Rozrachunków Międzynarodowych) pokazują, że nieruchomości  dobrze chronią majątek przed inflacją. Średniorocznie ich ceny rosną szybciej niż te w sklepach, punktach usługowych czy na stacjach paliw. Różnica nie jest duża, gdyż wynosi 1-2 pkt proc. (w Norwegii i Wlk Brytanii nawet 3 pkt. proc.).

Jednak pod uwagę należy też wziąć mechanizm procentu składanego, dzięki któremu inwestor jest w stanie realizować pokaźne zyski. Dodatkowo na korzyść inwestowania w apartamenty działa fakt, że można zarabiać na ich wynajmie, o czym niżej.

Ponadto inwestowanie w nieruchomości odznacza się mniejszą zmiennością niż lokowanie kapitału w aktywa finansowe, np. akcje. Nie oznacza to, że ceny mieszkań w ogóle nie maleją. Przejściowe spadki się zdarzają, ale nie są one tak gwałtowne, jak np. na giełdzie papierów wartościowych.

Przykładowo w Olsztynie, jak wynika z danych NBP, w ostatnich 10 latach ceny apartamentów zwiększyły się o 70 proc. Oczywiście w międzyczasie następowały korekty. Aczkolwiek żadna z nich nie trwała dłużej niż trzy kwartały z rzędu.

Apartamenty Omega Lake to podstawa zyskownego inwestowania w nieruchomości

 

Należy mieć świadomość, że inwestowanie w apartamenty nie jest zupełnie bezobsługowe. Jednak praktycznie wszystkie czynności związane z tym biznesem można delegować. Poza tym poziom trudności maleje, jeśli wiemy, co chcemy kupić, nabywamy już wykończoną nieruchomość, a lokalizacja obiektu jest naprawdę perspektywiczna.

Świetny przykład stanowi projekt o nazwie Apartamenty Omega Lake w Olsztynie. Ten składający się z dwóch trzykondygnacyjnych budynków kompleks powstaje nieopodal jeziora Ukiel.

W ramach przedsięwzięcia powstanie 157 nowoczesnych apartamentów o powierzchni od 25 do 63 mkw. W każdym znajdzie się od jednego do trzech pokoi z opcją zwiększenia metrażu poprzez łączenie lokali. W cenie apartamentu nabywcy otrzymują taras (7-35 mkw.) lub ogródek (13-56 mkw.). Mogą także skorzystać z opcji wykończenia i wyposażenia w dwóch standardach.

Obiekt ma spełniać wymagania budownictwa pasywnego. Energię będzie bowiem pozyskiwać z paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła, co znacząco zmniejszy koszty prądu i ogrzewania.

Apartamenty Omega Lake w Olsztynie do wypoczynku i zamieszkania na stałe

 

Okolica, którą porasta las, obfituje w atrakcje: ścieżki piesze i rowerowe, plaże z kąpieliskiem i molo, wakepark, skatepark, orlik z boiskiem do koszykówki i piłki nożnej, boiska do siatkówki plażowej, place zabaw, wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz marinę. Udogodnienia (basen z jacuzzi, siłownia, spa, sauna) przewidziano również wewnątrz obiektu.

Nieruchomość jest znakomicie położona. Łatwo i stosunkowo szybko dojedziemy tu zarówno z Warszawy (220 km), jak i Gdańska (160 km). Apartamenty Omega Lake w stolicy Warmii i Mazur mogą więc być miejscem spędzania nie tylko udanych urlopów, ale też weekendowych wypadów.

Bliskość infrastruktury miejskiej i lotniska powoduje, że jest to również odpowiednia lokalizacja dla osób szukających stabilizacji życiowej.

Sprawdzony inwestor generalny

 

Całość ma być gotowa na początku 2024 r. Rezerwacja daje gwarancję stałej ceny. Newhome Nieruchomości, nieodpłatnie pomaga w uzyskaniu finansowania bankowego. Inwestor może powierzyć obsługę najemców i utrzymanie lokalu pobliskiemu hotelowi.

Jednym z głównych inwestorów kompleksu jest spółka Warszawa Invest, za którą stoi Waldemar Bacławski (przedsiębiorca znany w branży automotive). Jego firma pomaga startupom wypłynąć na szerokie wody i ratuje biznesy przed upadłością, przeprowadzając skuteczne restrukturyzacje. Zajmuje się też zwiększaniem wartości rynkowej znaków towarowych.

To wszystko powoduje, że inwestycja w Apartamenty Omega Lake w Olsztynie daje perspektywę stałych przychodów z wynajmu oraz wysokiego zwrotu z kapitału w razie sprzedaży.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat inwestycji  Apartamenty Omega Lake prosimy o kontakt:

Biuro Sprzedaży Dewelopera NEWHOME NIERUCHOMOŚCI

ul. Dąbrowszczaków 21 lokal 420,10-542 Olsztyn.

Telefon: 600 91 92 93

http://www.apartamentyomega.pl